Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Drzwi szklane stały się ostatnio bardzo modnym elementem wykończenia aranżacji nie tylko w łazienkach, ale w całym domu. Doskonale sprawdzają się jako drzwi wewnętrzne do poszczególnych pomieszczeń i do tego nadają wnętrzu nowoczesnego designu. Decydując się na nie, trzeba być jednak świadomym kilku ich właściwości, które mogą stać się zarówno zaletą, jak i wadą, w zależności od naszych oczekiwań.

Zalety drzwi szklanych

Jeśli marzy nam się wnętrze minimalistyczne, nowoczesne i prestiżowe, to drzwi szklane z pewnością się w nie wpasowują i podkreślają charakter wystroju.

Ponadto są bardzo wytrzymałe, dzięki zastosowaniu szkła hartowanego, odpornego na różnego typu uszkodzenia. Nawet jeśli doszło by do ich stłuczenia, to kruszą się jak kryształ, a ich drobinki nie posiadają ostrych krawędzi, co gwarantuje bezpieczeństwo.

W przeciwieństwie do drzwi drewnianych, świetnie doświetlają wnętrze oraz optycznie je powiększają. Wesprą więc aranżację pomieszczeń ciemnych i niewielkich, nadając im przestronności i lekkości wystroju.

Mimo tego, że możemy zdecydować się na drzwi szklane niemal w każdym pomieszczeniu, to szczególnie poleca się je w łazience, a to ze względu na ich wysoką odporność na wilgoć. Ponadto rozjaśnią także łazienki, w których brakuje okien, przepuszczając światło z pozostałych wnętrz domu.

Rodzaje drzwi szklanych

Decydując się na tego typu drzwi, możemy wybierać spośród całkowicie przeszklonych lub takich, których tylko część składa się ze szkła, resztę natomiast stanowi drewno. Te drugie idealnie nadają się jako drzwi przejściowe z salonu do sypialni. Świetnie zagrają także jako połączenie dla kuchni i jadalni.

Ponadto w ofercie znajdziecie drzwi ze szkła przejrzystego, matowego, metalicznego lub piaskowego. Można zdecydować się na powierzchnię gładką lub wypukłą, urozmaiconą wzorami bądź ornamentami. Dostępne są także różne wersje kolorystyczne.

Innym wariantem, na który możemy się zdecydować są drzwi z przeszkleniami. W tego typu drzwiach występuje szyba podwójna mleczna o grubości 8 mm. Między szybami znajduje się folia matująca. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy wizualny efekt zmatowienia przy szybie gładkiej. Znacznie ułatwia to użytkowanie. Taka szyba nie brudzi się tak bardzo i jest zdecydowanie łatwiejsza w czyszczeniu.  Poza tym grubsza szyba wzmacnia również konstrukcję samych drzwi.

Drzwi szklane – idealne?

Mimo tego, że drzwi szklane lub z przeszkleniami pięknie się prezentują i stanowią bardzo atrakcyjny element aranżacji wnętrz, nie każdemu muszą przypaść do gustu. Poleca się je zwłaszcza do mieszkań i domów zamieszkałych przez niewielką liczbę domowników. Nie dają one bowiem takiego poczucia prywatności jak tradycyjne drzwi wewnętrzne drewniane. Stanowią również słabszą izolację termiczną i akustyczną. Z kolei w domach, gdzie są dzieci może być problem z utrzymaniem ich w czystości. Rozwiązaniem tego problemu jest wybór drzwi ze wzorami na szybie, które zakamuflują odciski małych rączek.