Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Można z nich zrobić niemal każdy mebel. Od kawowego stolika, przez półki, aż po łóżko. Do tego są ekologiczne i szalenie modne. O czym mowa? O europaletach. Doskonale wpisują się w popularny skandynawski design i ideę DIY. Meble z europalet można więc wykonywać samodzielnie, można też zaopatrzyć się w gotowe rozwiązania, które stylem nawiązują do mebli z recyklingu. Za przykład niech posłużą nam drzwi białe Skandik i Vilaggio.

Własnoręczne wykonanie mebli z europalet nie jest trudne. Zwłaszcza, że w Sieci wręcz roi się od rozmaitych instrukcji i tutoriali pokazujących krok po kroku sposoby konstruowania siedziska sofy albo szafki pod telewizor. Takie meble odnajdą się w kuchni, pokoju dziecięcym i salonie. Szczególnie polecamy łączyć je z pasującymi stylowo elementami wykańczania wnętrz, takimi jak jasne podłogi (długie, wąskie deski z wyraźnie ciemniejszymi fugami) oraz drzwiami ramiakowymi z tłoczeniem tworzącym efekt naturalnych, pionowo ustawionych desek. Takie wnętrze możemy uzupełnić o dodatki w pastelowych kolorach i grafiki oprawione w duże drewniane ramy (również minimalistyczne pod względem formy!).

Do jakich wnętrz?

Europalety najlepiej wpisują się we wnętrza urządzone w stylu skandynawskim, eko czy rustykalnym. Dobrze wkomponują się w każdą minimalistyczną przestrzeń. Są proste i nienachalne, ale przy tym i ciekawe. Najpopularniejsze są meble malowane na biało, jednak ciekawie prezentują się także palety potraktowane wyłącznie lakierem, a więc zachowujące kolor naturalnego drewna, z którego je wykonano. W tym przypadku najlepiej więc zaopatrzyć się w nowe palety. Stare, używane palety nadadzą się z kolei na meble do nieco bardziej awangardowo urządzonego wnętrza, np. w stylu kolonialnym. Zadrapania, przebarwienia, ślady pieczątek z transportu stworzą klimat niczym z wielkiego, morskiego imperium Wielkiej Brytanii.

Europalety w ogrodzie

Meble ogrodowe z europalet to doskonały pomysł! Stworzymy z nich zarówno niezbędne w ogrodzie i na tarasie kwietniki, jak i ławki, stoliki na kółkach, leżanki. Biel palet pięknie komponuje się z zielenią trawy i doniczkowej roślinności. Urządzony z ich pomocą wypoczynkowy kącik pod chmurką wystarczy uzupełnić o nastrojowe lampiony, łańcuchy ledowe oraz miękkie poduchy w wybranych kolorach i gotowe! Pełen relaks.