Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

„Letnie trendy w urządzaniu wnętrz 2017” – tego typu hasła na niektórych działają niemal jak płachta na byka. Bo niby kto ma czas, środki i możliwości, żeby co sezon zmieniać aranżację w swoim domu? Latem wprowadzać do niego np. typowo wakacyjny styl marynistyczny, a już jesienią wymieniać go na inny? Owszem, nie sposób robić remontu co trzy miesiące, ale… to nie o tak poważne przedsięwzięcia w tym wszystkim chodzi! Są o wiele łatwiejsze sposoby na ekspresowe odświeżenie wnętrza. Korzystaj, zwłaszcza, jeśli szybko się nudzisz i lubisz częste zmiany w otoczeniu!

1. Wymień dodatki

Banalne, ale mówimy o tym, bo nie istnieje chyba prostszy i szybszy sposób na zmianę we wnętrzu. Zanim udasz się do sklepu z dekoracjami, ustal, jaki styl chcesz nadać swoim czterem kątom. Nie ma nic gorszego niż nieprzemyślana zbieranina przypadkowych dodatków rodem z pchlego targu! Jeśli nie przychodzi ci do głowy żaden konkretny styl, zastanów się nad kolorami i motywami. Może połączenie bieli i czerni i groszki, które są bardzo retro? Albo kryształki w stylu glamour? Jak widzisz, wybór konkretnego elementu czy szczegółu aranżacji nakierowuje już na dany styl.

2. Zrób przemeblowanie

Zdziwisz się, jaki efekt świeżości da ten zabieg! Nie bój się wielokrotnych prób. Sprawdź różnorodne konfiguracje i ustawienia mebli. Jeśli jednak noszenie po całym pokoju ciężkiego łóżka z litego drewna to dla ciebie za wiele, użyj najpierw kreatora do aranżacji wnętrz, który z łatwością znajdziesz w Internecie.

3. Zmaluj coś. To znaczy… przemaluj

Zakrawa o prace remontowe? Wcale nie! Malowanie nie jest niczym skomplikowanym i nie musi wywracać do góry nogami całego życia wszystkich domowników. Bo mówimy o przemalowaniu tylko jednej ściany albo stworzeniu efektów specjalnych. Wystarczy, że zaopatrzysz się w wałki do malowania ozdób, szablony, stemple, taśmy zabezpieczające. I oczywiście farbę. Może być zwykła albo specjalna, np. strukturalna, farba w sztyfcie do szablonów. Szczególnie polecamy motyw pasków (poziomych albo pionowych), geometryczne kształty i kwiatowe ornamenty (do namalowania wałkiem albo przy użyciu szablonu).

4. Odmień drzwi!

Skoro już przy malowaniu jesteśmy… Możesz też przemalować drzwi wybranych pomieszczeń. Albo pokryć je nową tapetą. Albo tynkiem strukturalnym. Oczywiście pod warunkiem, że drzwi w twoim domu są do tego przystosowane! Chodzi o drzwi takie jak Asilo Linate Zero. To drzwi wewnętrzne drewniane, które przygotowane jest do własnoręcznego wykończenia. Możesz zatem zmieniać ich wygląd za każdym razem, gdy najdzie cię taka ochota.

A co jeśli nie masz takich drzwi? Wymień na nie swoje dotychczasowe drzwi przy następnym remoncie generalnym w mieszkaniu! ?