Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Drzwi ze szkłem to rozwiązanie znane od lat. Cenimy je przede wszystkim za zwiększanie dopływu światła z zewnątrz do pomieszczenia, które się za nimi znajduje. Czasem jednak, zamykając za sobą drzwi, pragniemy pełnej prywatności, ciszy i spokoju. Czy drzwi szklane są w stanie sprostać tym oczekiwaniom? Który drzwi wewnętrzne lepiej jest zastosować w swoim domu? Drzwi pełne czy te ze szkłem?


Wiele zależy od rodzaju pomieszczenia, do którego zamierzamy wstawić drzwi oraz od naszych indywidualnych preferencji. Chęć zachowania pełnej dyskrecji w łazience nikogo nie dziwi, ale niektórzy nie lubią być podglądani nawet w kuchni, podczas przygotowywania zwykłej kanapki. Dlatego wcale nie można uogólniać, że drzwi do kuchni są zbędne, a do sypialni koniecznie muszą być pełne. Niestety, poczucie ładu i estetyki większości z nas nie pozwala na wykorzystanie kilku różnych modeli drzwi w jednym wnętrzu.

Jeśli nie możemy się zdecydować, to najlepszym rozwiązaniem – jak zwykle w takich przypadkach – jest zachowanie złotego środka. Co to oznacza w przypadku drzwi? Model z częściowym przeszkleniem. Wybierając takie drzwi uzyskamy doskonały kompromis łączący zalety drzwi szklanych i pełnych. A możliwości jest tak wiele, że aż trudno zdecydować się tylko na jedną.

Przykłady? Drzwi ze szkłem mlecznym, bezbarwnym lub czarnym. Drzwi z płyciną wewnętrzną w całości zastąpioną szkłem (Pertini 1) w wersji gładkiej lub ze szprosami (Vinci 1) Drzwi z kilkoma przeszkleniami rozmieszczonymi symetrycznie (Bellini, Ferrara, Falcone) lub asymetrycznie (Verdi 1). Wyjątkowo ciekawie prezentuje się model Bari, zwłaszcza w wariancie nr 1. Tym zaś, którzy w kwestii przeszkleń chcieliby zachować najwyższy stopień minimalizmu, na pewno spodoba się model Colombo 1, 2 lub 3 oraz Selento we wszystkich wariantach. Takie drzwi właściwie niczego nie odsłaniają, a przy tym przepuszczają sporo światła. No i do tego doskonale wyglądają!