Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Z drzwiami do wnętrz jest trochę tak, jak z samochodem – liczy się wygląd. Kiedy jednak przychodzi nam dokonać ostatecznego wyboru, wygląd odsuwamy na dalszy plan i zaczynamy analizować parametry techniczne. I choć drzwi to zdecydowanie prostsza konstrukcja niż auto, to od tego, jak są zbudowane, zależy nasz komfort życia w domu. A w domu spędzamy przecież o wiele więcej czasu niż w aucie!
Przyjrzyjmy się zatem konstrukcji drzwi Asilo. Co takiego w sobie kryją?

System bezprzylgowy

Inaczej zwany amerykańskim. Skrzydło drzwi nie ma wcięcia, tzw. felcu. Dzięki temu drzwi są prostsze i noszą cechy minimalistycznej elegancji.

Solid System

System, który dotyczy konstrukcji skrzydła pełnego. Drzwi Asilo składają się z dwóch pra stalowych blach przeciwprężnych i płaszcza z płyty MDF, dzięki czemu są wyjątkowo stabilne.

A skoro już przy MDF jesteśmy – płyta z tego materiału jako płaszcz usztywniający (w drzwiach pełnych) oraz konstrukcja drzwi ramiakowych daje pewność, że drzwi będą sztywne i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Acoustic Booster

Drzwi charakteryzują się systemem pochłaniania dźwięku. Doskonałą izolację akustyczną ma bowiem dzięki porowatej strukturze wypełnienia zbudowanego z naturalnych włókien drewna. Poza tym takie wypełnienie jest wolne od substancji chemicznych.

4.4.1 Glass System

Pod tym tajemniczym oznaczeniem kryje się bezpieczne szkło, które stosowane jest w drzwiach z przeszkleniami. Dokładnie rzecz ujmując, szyba w takich drzwiach ma dwie warstwy, a pomiędzy nimi znajduje się folia, która w przypadku stłuczenia szyby utrzyma wszystkie kawałki szkła w jednym miejscu.

Ościeżnica regulowana

Ościeżnicę Asilo-R można wyregulować w zakresie 75-520 mm. Nawet najbardziej poszerzona zachowuje walory estetyczne (jednoelementowy stojak). Ościeżnicą można też skutecznie zakryć nierówności ścian – pozwalają na to zaoblone opaski łączone pod kątem prostym.

Ościeżnica ukryta

Dzięki framudze Discret można osiągnąć nowoczesny i minimalistyczny efekt. Discret zakrywa bowiem ścianę w całej grubości muru. Poza tym stanowi trwałe zabezpieczenie ściany.

Ościeżnica ukryta – wersja Verte

Ukrytą ościeżnicę w drzwiach Asilo można zamówić także w wariancie Verte, czyli z tzw. odwróconą przylgą. Dzięki niej możliwe jest otwieranie drzwi do wewnątrz.