Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Ściany niczym neony? Jeśli jesteś odważny, to dlaczego nie! Mimo swojej intensywności i wyrazistości, znajduje coraz więcej zwolenników. Styl fluo stoi w całkowitej opozycji wobec dominującego w ostatnich latach, skandynawskiego hygge. Nie jest dla każdego, nie jest uniwersalny. Jest dla tych, co zawsze pod prąd. Barwni, wyjątkowi, wyróżniający się. Urządzając dom w stylu fluo, można doskonale wyrazić na zewnątrz swoje niezwykle barwne wnętrze. Na czym polega ten styl we wnętrzach?

Aranżacje w stylu fluo bazują na intensywnych, jaskrawych kolorach. Stąd też wzięła się nazwa stylu (fluo od fluorescencyjnych, neonowych barw). W tradycyjnie urządzanych wnętrzach takie kolory pojawiają się wyłącznie w formie akcentów; kolorowe ściany, jeśli już się pojawiają, równoważy się łagodniejszymi odcieniami. Na intensywną czerwień albo zieleń malujemy co najwyżej jedną, reprezentacyjną ścianę w salonie. We fluo te proporcje są całkowicie odwrotne.

Fluo jest wyrazem wiary w to, że w barwach drzemie energia, którą powinniśmy czerpać do życia. Nie oznacza to jednak, że w domu miłośnika neonów panuje intensywna gra kolorów, która przyprawia o zawrót głowy. Wbrew pozorom, aranżacje są przemyślane. Tak, by nie przekroczyć granicy dobrego smaku.

Motywem przewodnim jest kolor, dlatego wszystko inne – formy, kształty, wzory – muszą być maksymalnie uproszczone. We fluo dominują proste formy, geometryczne kształty, gładkie powierzchnie. Nie może być też za dużo mebli i akcesoriów, bo osiągniemy efekt chaosu.

Nie tylko ściany traktuje się tu neonowymi barwami. Ten akcent może być położony także na meble. Wówczas warto zastosować białe tło. Meble mogą być zarówno drewniane, matowe, jak i lakierowane lub plastikowe (szukaj ich w sklepach projektantów, np. Kartell).

Zgodnie z zasadami fluo warto urządzić nie tylko prywatne mieszkanie, ale też biuro. Nie jest to oczywiście propozycja dla branż, od których wymaga się profesjonalizmu i formalnego zachowania, ale dla firm z branży kreatywnej. Agencje marketingowe, agencje reklamy, eventowe – tu wnętrza powinny pobudzać do twórczego myślenia.

Ponieważ styl fluo nie jest do końca poważny, swoją aranżację warto uzupełnić o oryginalnych i zabawnych kształtach. Takim elementem mogą być np. drzwi wewnętrzne ukryte – w tym samym, co cała ściana kolorze bądź barwie kontrastowej.