Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Pokój dziecka to wyjątkowe miejsce w domu. Nie tylko dlatego, że dzieci lubią kolory i fascynują się postaciami z bajek. Przede wszystkim z tego powodu, że dzieci jak nikt inny mają bujną wyobraźnię. To jeden z ich największych skarbów, który my, dorośli, powinniśmy starannie pielęgnować! Dlatego podsuwamy wam kilka pomysłów na kreatywne aranżacje ścian w dziecięcym pokoju.

W ostatnim czasie niezwykle popularne są fototapety. Modne są zwłaszcza te, które nie tylko dekorują, ale też uczą. Chodzi np. o fototapety przedstawiające mapę świata albo Układ Słoneczny. Sprawdzają się w pokojach małych wielbicieli żeglarstwa, geografii i podróżowania. Stanowią doskonałe tło w pokoju stylizowanym na marynarski statek albo kosmiczną rakietę.

Efekt fototapety prezentuje się najlepiej, gdy nie jest niczym zakłócony. Czyli ciągłości obrazu nie przerywają np. drzwi. Jeśli występują one akurat na tej ścianie, którą chcemy okleić fototapetą, warto rozważyć wstawienie drzwi z ościeżnicą ukrytą. Tworzą one jedną płaszczyznę ze ścianą i bez przeszkód można je pokryć tą samą tapetą, co resztę ściany.

To jeszcze nie wszystko. Drzwi ukryte (Linate Zero) można pokryć dowolnym materiałem – farbą, tynkiem strukturalnym itp. Dzięki temu świetnie wpiszą się także w inne dziecięce aranżacje.

Jedna z nich to minimalistyczna, czarno-biała ściana z farbą tablicową w roli głównej. Na większej części ściany proponujemy nakleić tapetę imitującą biały mur, a mniejszy fragment (np. same drzwi) pokryć wspomnianą farbą. W ten sposób dziecko zyskuje przestrzeń do zabawy i niejako samodzielnej aranżacji! Pokusa rysowania po ścianach nareszcie zostanie zaspokojona ?

Trzecia propozycja to naklejki na ścianę. Wśród dziecięcych wzorów jest naprawdę ogromny wybór! Drzewka, kwiatki, literki, auta, bajkowe postaci… Ściany wyklejone w ten sposób mogą stworzyć w pokoju dziecka realistyczne pod względem rozmiarów tło do ulubionych zabaw malucha.