Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Wnętrzarski diabeł tkwi w szczegółach. Czasem dla końcowego efektu znaczenie ma kolor zasłon, innym razem to, czy wisząca nad stołem lampa jest chromowana, a może matowa. Nie inaczej jest z drzwiami. Okazuje się, że dwie pary drzwi zaliczanych do kategorii drzwi ramiakowych mogą się od siebie nieznacznie różnić i nadawać wnętrzu odmiennego charakteru. W myśl tej zasady powstała seria drzwi Pertini.
Drzwi z serii Pertini zaliczają się drzwi wewnętrznych rozwieranych, bezprzylgowych i ramiakowych. Oznacza to, że:

– drzwi rozwierane – drzwi Pertini wykonano w najpopularniejszym systemie otwierania i zamykania. Składają się z ościeżnicy i skrzydła zamocowanego na niej zawiasami;

– drzwi bezprzylgowe – w tych drzwiach krawędź skrzydła tworzy jednolitą płaszczyznę, skrzydło jest całkowicie zlicowane z ościeżnicą;

drzwi ramiakowe – drzwi opierają się na konstrukcji, która przypomina ramę – dwóch pionowych i dwóch poziomych belek łączących się w widoczny sposób. Wewnątrz ramy znajduje się wypełnienie płycinowe lub z szyby.

Czym wyróżniają się drzwi Pertini? Nietypową konstrukcją ramiaka. Belki pionowe są cofnięte w stosunku do elementów poziomych, co właściwie jest szczegółem, ale szczegółem znaczącym. Zwłaszcza w modelu Pertini 1, w którym zamiast płyciny znajduje się szyba. Takie drzwi są eleganckie, ale i nowoczesne. Oczywiście są też praktyczne, bo dzięki szybie pomieszczenie jest lepiej doświetlone dziennym światłem. Drzwi sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i pokoju dziennym. Świetnie wpisują się w stylistykę współczesnych biur – minimalistycznych i geometrycznych, co kojarzy się z profesjonalizmem.

Tak naprawdę drzwi stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne – w zależności od tego, jaką okleinę wybierzemy, osiągniemy inny efekt. Poza tym możemy je wybrać w wersji z ościeżnicami regulowanymi i ukrytymi, w systemie przesuwnym naściennym) i przesuwnym z opaskami bądź bez (skrzydło chowane w ścianę).