Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Każde drzwi, prędzej czy później, dadzą o nam znać o tym, że wymagają odpowiedniej konserwacji czy naprawy wyrobionych elementów. Częstą oznaką takiej przypadłości są skrzypiące drzwi, które mogą skutecznie utrudniać nam życie. To dosyć powszechny problem i nie należy dopatrywać się tutaj różnic między tanimi a drogimi skrzydłami drzwiowymi. Każdy typ drzwi ulega z czasem zużyciu poszczególnych elementów, zwłaszcza w kwestii zawiasów i fragmentów mechanicznych. Jak w szybki i skuteczny sposób pożegnać się z problemem skrzypiących drzwi? Mamy dla Was podpowiedź.

Całe szczęście nie jest to usterka, której naprawa wymagać będzie wizyty ślusarza. Bez problemu poradzimy sobie z nią nawet wtedy, gdy nie mamy doświadczenia w tego typu czynnościach. Skrzypienia drzwi możemy pozbyć się w zaledwie kilka chwil. Wystarczy je odpowiednio nasmarować, aby elementy metalowe w zawiasach nie tarły zbyt mocno o siebie, co powoduje nieprzyjemne skrzypienie.

Smar, który nakładany jest na elementy metalowe podczas montażu drzwi, może się z czasem zużywać, a to z kolei jest przyczyną omawianego problemu. Ponadto na lepkiej substancji może osiadać kurz oraz wilgoć, co dodatkowo pogarsza stan techniczny zawiasów. Nie należy ignorować pierwszych oznak skrzypienia. W ten sposób nie tylko unikniemy nieprzyjemnego dźwięku, ale także zabezpieczymy zawiasy przed większą degradacją. Do naprawy przyda nam się specjalny smar, olej silikonowy lub wazelina techniczna. Przydatny jest także popularny środek WD-40, który dostaniemy niemalże w każdym sklepie przemysłowym czy na stacji benzynowej. Wymienione preparaty aplikuje się poprzez wyciskanie bądź też spray, dzięki czemu są łatwe w użyciu.

Nasmarowanie drzwi można przeprowadzić w kilku prostych krokach. Po pierwsze powinniśmy podnieść je w celu rozsunięcia zawiasów. Następnie do powstałej w ten sposób szczeliny wpuszczamy przygotowany środek. Jeśli jest go za dużo, należy delikatnie wytrzeć nadmiar smaru z zawiasów. Na koniec opuszczamy drzwi i wykonujemy kilka ruchów w przód i w tył, aby preparat rozprowadził się równomiernie.

Skrzypiące drzwi nie będą już nam dokuczać, a my nadal będziemy mogli cieszyć się komfortowym korzystaniem z każdego skrzydła w domu. Warto dokonywać regularnych konserwacji, aby uniknąć tego typu problemu. W końcu stylowe i eleganckie drzwi zasługują na odpowiednie traktowanie.

Pozdrawiamy, Asilo.pl