Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Komfort akustyczny jest jedną z najważniejszych zalet, jakie powinien posiadać nasz pokój czy mieszkanie. Nikt nie chce słyszeć hałasów od sąsiadów, głośnych odgłosów chodzenia czy rozmowy. Nawet nasi bliscy lub współlokatorzy mogą czasami zachowywać się nader głośno. Takie „atrakcje” są w stanie skutecznie uprzykrzyć nam życie, zwłaszcza w środku nocy, gdy chcemy spokojnie spać. Co należy zrobić, aby tego uniknąć? Wystarczy odpowiednio wyciszyć drzwi wewnętrzne.

Stosowna izolacja akustyczna powinna zostać zastosowana już na etapie budowy danego mieszkania czy domu. W tym celu stosuje się wysoce wygłuszające stropy, które odpowiednio wzmocnione nie przenoszą tak wielu drgań, jak zwykłe konstrukcje. Dobrze, aby mieszkanie posiadało również dźwiękoszczelne ściany, które wzmocnią efekt wyciszenia. Jednak takie zabiegi nie zawsze zapewniają 100% zadowolenia i skuteczność izolacji akustycznej. Mogą pojawić się miejsca, gdzie dochodzi do nieszczelności całego układu, a tym samym zwiększenia poziomu słyszalnych hałasów. Takim newralgicznym punktem są zazwyczaj drzwi. Jak uszczelnić ich powierzchnie, aby zapewniały odpowiedni poziom izolacji akustycznej?

O kwestii dźwiękoszczelności warto pomyśleć już na etapie wyboru drzwi do własnego domu czy mieszkania. Najlepiej sprawdzą się modele pełne, wykonane z płyty drewnianej lub GK. Są najlepiej uszczelnione i odpowiednio wzmocnione, przez co nie przenoszą odgłosów akustycznych z innych pomieszczeń. Świetnie nadają się do każdego typu pomieszczenia w całym domu.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku drzwi wejściowych. Także takich, które znajdują się w środku budynku, jak np. wejścia do poszczególnych mieszkań w bloku. Zdarza się, że ich konstrukcja nie daje dostatecznego wygłuszenia i często słychać hałasy, które dochodzą z korytarza lub innych mieszkań. Wymagają one dodatkowego wzmocnienia w postaci tapicerki drzwiowej. To bardzo popularny sposób na wyciszenie drzwi, który polega na podbiciu warstwy tapicerki od wewnętrznej strony skrzydła drzwiowego. W ten sposób obniżamy poziom dochodzących do nas hałasów oraz nadajemy drzwiom oryginalnego i eleganckiego wyglądu. Możemy dopasować kolor oraz fakturę takiego elementu. Jednocześnie najczęściej stosowane są tapicerki ze skóry ekologicznej, co dodatkowo wpływa na jakość takiego materiału.

Pozdrawiamy, Asilo.pl