Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Kuchnia kojarzy się nam w często użytkowaną przestrzenią, gdzie spędzamy dużą część swojego dnia. Co chwila wchodzimy i wychodzimy z niej, przechodzimy do innych pokoi, aby za moment znowu powrócić. Dlatego we współczesnym budownictwie panuje trend na tworzenie kuchni otwartych, w postaci aneksu. Jednak nadal wiele mieszkań i domów posiada osobną przestrzeń, odgrodzoną ścianami i opcjonalnie także drzwiami. No właśnie, czy drzwi wewnętrzne są potrzebnym elementem w każdej kuchni?

Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam. Wszystko zależy od naszych upodobań, wygody czy chociażby warunków budowlanych. W lokalach z długim stażem możemy napotkać duży problem z zamontowaniem skrzydła drzwiowego, ponieważ otwory są wykonane w postaci łuku czy mają niewymiarową framugę. Często zdarzają się też drzwi dwuskrzydłowe, które z kolei uniemożliwiają zamontowanie jednej ruchomej powierzchni. Ponadto, zwłaszcza w małych mieszkaniach, częstym problemem jest brak przestrzeni. Mała kuchnia, w połączeniu z wąskim korytarzem, sprawia, że nie ma gdzie wstawić drzwi, nawet jednoskrzydłowych.

Jednakże nie każdy z nas chce mieć w swoim domu otwartą kuchnię, której nie można zamknąć w żaden sposób. W końcu to także pomieszczenie, w którym chcielibyśmy pobyć sami, na chwilę odizolować się od innych czy po prostu odgrodzić się podczas przygotowań do obiadu, aby nasi goście nie widzieli bałaganu, jaki powstał. W takiej sytuacji drzwi są niezbędne do komfortowe korzystania z kuchni.

W tym przypadku egzamin zdadzą zarówno drzwi pełne, jak i wyposażone w szklaną taflę. Bez znaczenia czy będą one fornirowane bądź drzwi lakierowane, gdyż do ich malowania wykorzystano substancje bezpieczne dla zdrowia człowieka. Wybór zależy zatem od tego w jakim kolorze i stylu została zaplanowana kuchnia.Co w przypadku, gdy nie mamy przestrzeni, aby zamontować tradycyjne drzwi rozwierne? Na ten problem również jest rozwiązanie. Wystarczy zastosować drzwi przesuwne, które chowają się w powiększonej framudze.

Pozdrawiamy, Asilo.pl