Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Szukając odpowiednich drzwi do naszego domu czy mieszkania, rozglądamy się za modelami, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także odznaczają się elegancją i konkretnym stylem. Najpopularniejszym typem są drzwi wewnętrzne drewniane, jednak to nie jedyny rodzaj wybierany przez potencjalnych klientów. Wśród produktów oferowanych przez producentów drzwi wewnętrznych możemy znaleźć także wysokiej jakości drzwi fornirowane, lakierowane czy też pokryte laminatem. Chcielibyśmy skupić się na omówieniu charakterystyki dwóch pierwszych z wymienionych typów drzwi.

Na temat powierzchni fornirowanych mówiliśmy już w jednym z poprzednich artykułów. Tym określeniem nazywamy drzwi, które zostały wykonane poprzez oklejenie skrzydła naturalnym drewnem, przygotowanym w postaci płatów. W ten sposób nabierają one eleganckiego i stylowego wyglądu. Odpowiednio wykonane estetycznie w niczym nie odbiegają od produktów wykonanych z litego drewna. Różnica znajduje się w cenie, która jest zdecydowanie bardziej przystępna. Ich ogromną zaletą jest powtarzalność wzoru i koloru drewna. Dzięki temu wszystkie drzwi będą miały taką samą barwę i usłujenie. Drzwi fornirowane są często wybierane przez osoby remontujące bądź budujące swoje cztery kąty, które doceniają ciepły i przyjemny charakter drewnianych przedmiotów.

Tego typu rodzaj skrzydeł drzwiowych oprócz eleganckiego wyglądu jest w odpowiedni sposób zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu są w stanie wytrzymać wiele lat, w niemalże niezmienionym stanie. Forniry w procesie produkcji są pokrywane lakierem zabezpieczającym, który nie tylko uszlachetnia drewno, ale także poprawia jego wygląd i estetykę. Dzięki odpowiedniemu układowi słojów są niepowtarzalne i odznaczają się oryginalnym kształtem.

Drugim rodzajem są drzwi lakierowane. Jak sama nazwa wskazuje, do ich produkcji używa się odpowiedniej warstwy lakieru, która jest przeważającym składnikiem całości. Substancja ta pozwala na uzyskanie ciekawej kolorystyki oraz wysokiej jakości wykończenia. Dzięki jednolitej fakturze łatwo można pozbyć się zabrudzeń. Najczęściej wybiaranym kolorem jest biel. Białe drzwi malowane mają gładką, matową powierzchnię. Biały kolor zapewnia neutralność i pozwala łatwo dopasować pozostałe elementy wyposażenia. Idealnie pasują do nowoczesnych, stylowych wnętrz.

Pozdrawiamy, Asilo.pl