Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Łazienka to miejsce, w której spędzamy dużo czasu w ciągu całego dnia. Przeprowadzamy poranną toaletę, szykujemy się do pracy czy na ważne wyjście, aby wieczorem móc się zrelaksować w aromatycznej kąpieli czy uszykować do snu. To także pomieszczenie, w którym chcemy zachować swoją intymność i czuć się komfortowo. Aby nic nie zakłócało nam tego stanu, ważny jest odpowiedni dobór drzwi.

Nieważne czy bierzemy prysznic, przebieramy się czy po prostu robimy makijaż. Łazienka to miejsce, do którego powinniśmy mieć niczym nieskrępowany dostęp i w razie konieczności mogli zamknąć się tam na chwilę i wykonać odpowiednie czynności pielęgnacyjne. Nie chcemy być podglądani, zatem drzwi łazienkowe, na jakie się zdecydujemy, powinny zapewniać nam maksymalny poziom intensywności oraz wygody. Ważny jest także komfort użytkowania. Łazienki to zazwyczaj niewielkie pomieszczenia, w których nie ma miejsca na skrzydła otwierane do wewnątrz. Dlatego w większości przypadków drzwi tego typu otwiera się na stronę korytarza. Niektórzy decydują się na systemy przesuwne, które gwarantują jeszcze większą ilość miejsca.

Wybierając odpowiednie drzwi, należy pamiętać o tym, aby były przygotowane na kontakt ze zwiększonym poziomem wilgoci. W łazience panuje specyficzny mikroklimat, zazwyczaj temperatura jest nieco wyższa niż w innych pomieszczeniach, ponadto skraplająca się para wodna może powodować butwienie drzwi kiepskiej jakości. Powinny zapewniać one dostateczny poziom wentylacji, dzięki któremu unikniemy zacieków czy pojawienia się na ścianach nieestetycznego grzyba. Materiał, z jakiego wykonane są tego typu drzwi wewnętrzne, powinien być przygotowany na wymagające warunki.

Kolejnym aspektem, który należy rozważyć, jest wspomniane wcześniej zapewnienie odpowiedniego poziomu intymności. Drzwi łazienkowe mają odgradzać nas od pozostałej części mieszkania i mieszkańców. Dlatego nie należy wybierać modeli przeszklonych, z dużymi taflami szkła. Nawet jeśli zdecydujemy się na wersję matową, wszelkie zarysy postaci będą nadal widoczne. Dlatego producenci drzwi wewnętrznych najczęściej proponują rozwiązania drzwi pełnych bądź z niewielkim okienkiem, z odpowiednio zmatowionym szkłem. Pamiętajmy przy tym, aby pasowały one do pozostałych drzwi w naszym mieszkaniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie skrzydeł drzwiowych od jednego producenta.

Pozdrawiamy serdecznie, Asilo.pl