Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Budując dom lub remontując mieszkanie, często wymieniamy drzwi wewnętrzne na nowsze modele. Naszą głowę zaprzątają wtedy kwestie dotyczące ich wykończenia, wykorzystanego materiału czy dobór odpowiedniej ościeżnicy. Jednak nie tylko nad tym powinniśmy się zastanowić, jeśli chcemy mieć efektowne i funkcjonalne drzwi. Ważną kwestią jest dobór klamki.

Istnieją modele dostępne z gotowymi drzwiami, jednak zazwyczaj są one najprostszej konstrukcji i o mało estetycznym wyglądzie. Lepszym rozwiązaniem będzie wybór klamek kupowanych osobno. Możemy zadecydować szczegółowo jaki model nam się najbardziej podoba, który będzie najlepiej pasował do naszego wnętrza oraz jaki będzie odpowiednio funkcjonalny.

Istotny jest wybór materiału, z jakiego jest wykonana klamka. Możemy wybierać pomiędzy elementami stalowymi, mosiężnymi, niklowanymi, chromowanymi, powierzchnią pokrytą lakierem, a nawet pozłacane bądź posrebrzane. W sprzedaży dostępne są także modele wykonane ze szkła bądź kryształu. Coraz popularniejsze staje się łączenie w konstrukcji klamki kilku rodzajów materiałów. Nowoczesnym wyglądem odznaczają się elementy wykorzystujące drewno oraz stal. Na szczególną uwagę zasługują klamki składające się z aluminium. Materiał ten jest wyjątkowo wytrzymały, a także świetnie prezentuje się, zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Do złudzenia przypominają klamki chromowane, mosiężne czy też niklowane. Znaczna różnica pojawia się w cenie, na korzyść aluminium.

Ważne jest także wzornictwo. Czasy, gdy klamki były tylko i wyłącznie gładkie, odeszły w zapomnienie. Obecnie, oprócz tradycyjnych modeli, możemy otrzymać także klamki rzeźbione bądź wyposażone w różnego rodzaju wzory. Dużą popularnością cieszą się elementy zaopatrzone w powierzchnię antypoślizgową. Do niebanalnych wnętrz warto wybrać klamki o nietypowym kształcie bądź o prostym wyglądzie, np. w formie prostokąta. Zaostrzone krawędzie dodają charakteru, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne.

Na naszą uwagę zasługuje także wybór odpowiedniego szyldu, czyli elementu znajdującego się bezpośrednio przy powierzchni drzwi. Na rynku występują modele okrągłe, prostokątne, kwadratowe czy o innym, nietypowym kształcie. Decydując się na konkretny model, dobierzmy wszystkie elementy w taki sposób, aby były spójne i dopasowane.

Pozdrawiamy, Asilo.pl