Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Dobiegła końca 2 edycja konkursu Entra Excellence Award 2016!

Konkurs cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem, czego wynikiem liczba 53 prac!  Ilość, pomysłowość i wysoka jakość prac, które do nas wpłynęły napawa optymizmem. Jurorzy bardzo wysoko oceniali zarówno poziom jakościowy wizualizacji ale przede wszystkim kreatywność uczestników konkursu. Drzwi ukryte mają inspirować i popychać do rozwoju i przecierania nowych szlaków. Hasło tegorocznej edycji brzmiało “faktura”. Twórcy skupili się na zastosowaniu nowatorskich materiałów do wykończenia drzwi. Drzwi ukryte Entra, pozwalają na stosowanie w zasadzie dowolnego materiału, także wiele z pomysłów można będzie zrealizować.

Jury konkursu


Skład konkursowego Jury stworzyły osoby różnych profesji związanych na wiele sposobów z projektowaniem. I tak wśród jurorów znaleźli się:

Wiesław Jackiewicz – właściciel firmy Entra oraz marek Asilo, Entra i Discret. Pomysłodawca i twórca nowatorskiego i rewolucyjnego podejścia do produkcji i montażu drzwi ukrytych. Pasjonat prostego i użytecznego designu. Swoje wieloletnie doświadczenie w produkcji drzwi, wykorzystuje do tworzenia coraz bardziej zaawansowanych technologicznie drzwi ukrytych, pozostawiając ich finalny wygląd projektantom i użytkownikom drzwi.

Zbigniew Reszka – architekt, pełnomocnik Zarządu SARP, od 1989 roku wspólnie z Michałem Baryżewskim prowadzi w Gdyni pracownię Arch-Deco, która aktualnie jest jedną z największych pracowni w północnej części Polski, laureat Honorowej Nagrody SARP. Najbardziej znanym projektem jest 40-metrowy biurowiec LOTOS w Gdańsku, zbudowany w 2007 roku. Najnowsze dzieła jego pracowni to projekt Nowego Orłowa i budynek Gdyńskiego Centrum Filmowego w sąsiedztwie Teatru Muzycznego oraz centrum handlowe Metropolia w Gdańsku.

Wacław Kłos – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Entuzjasta nowoczesnego designu i skandynawskiego wzornictwa. Wiedzę dotyczącą projektowania zdobywał zarówno w Polsce jak i w Danii. Działalność zawodową rozpoczynał jako architekt, projektant wnętrz by ostatecznie w pełni skupić się na grafice i designie 3D jako założyciel firmy EPI Studio. Jego pasje to animacja i gry komputerowe. Poszerza horyzonty zarówno zawodowe jak i osobiste poprzez aktywne podróżowanie. Wyznawca zasady: tworzenie wizualizacji to ciągła obserwacja.

Maria Podobińska-Tuleja – projektantka Wnętrz, właścicielka pracowni Proste Wnętrze, absolwentka Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych, blogerka wnętrzarska wspierająca dobry polski design.

Katarzyna Minda – przedstawicielka Patrona Medialnego – magazynu Czas na Wnętrze. Z mediami związana od ponad 12 lat, z Czas na Wnętrze od początku istnienia magazynu. Wielokrotna jurorka konkursów dla architektów i projektantów wnętrz. Wielbicielka dobrego designu, ceni umiejętne balansowanie i zachowanie harmonii pomiędzy kreatywnością a użytecznością.

Jury oceniało prace niezależnie. Każdy z jurorów mógł przyznać pracy od 1 do 10 ptk. Po zsumowaniu punktacji wyłonieni zostali zwycięzcy.

1 miejsce –  nagroda 4000 złotych


Daria Żołud

“Zastosowanie metalu jako elementu wykończenia wnętrz zazwyczaj ogranicza się do pojedynczych elementów dekoracyjnych.

Wybrany materiał; wypolerowana blacha przełamana oryginalną fakturą powiększa optycznie przestrzeń, tworząc ciekawy efekt wizualny we wnętrzu. Ukryte drzwi w kuchni prowadzą do dodatkowego pomieszczenia – spiżarni.”

2 miejsce –  nagroda 2000 złotych


Olga Urban

“Poszukując idealnego materiału do realizacji projektu wnętrza wraz z ukrytymi drzwiami, podstawiłam na unikalny i wyjątkowy materiał jakim jest Corten. Corten jest materiałem bardzo popularnym w komponowaniu elewacji zewnętrznych, ale co raz częściej pojawia się we wnętrzu. Dlatego też, w moim projekcie zastosowałam go jako wykończenie ściany w foyer, obiektu użyteczności publicznej. Corten posiada niebanalną fakturę i rdzawo – fioletowo – zielony kolor, co nadaje wnętrzu unikalny charakter. Różnorodność kolorystyczna uzyskana jest poprzez sztuczne patynowanie stali.

Ściana została podzielona w sposób horyzontalny i wertykalny, dzięki czemu mamy wrażenie jakby zbudowana była z prostokątów o różnorodnych wymiarach. Prostokąty montowane są w postaci paneli przykręcanych do ściany.
Wśród układu prostokątów zostały wkomponowane ukryte drzwi. Do konstrukcji podstawowej, jako wykończenie został przyklejony/przykręcony arkusz blachy Corten o grubości 2mm.”

3 miejsce – nagroda 1000 złotych


Krzysztof Krazuze

“Przedmiotowe wnętrze znajduje się w dowolnym obiekcie użyteczności publicznej np. w biurze promocji miasta lub w miejskiej informacji turystycznej. W prezentowanej aranżacji przedstawiony został Kraków. Idea zakłada utworzenie przestrzennej tekstury miasta, stanowiącej relief najciekawszych i najważniejszych; z punktu widzenia zabytkowych oraz istotnych dla dziedzictwa kulturowego miejsc i atrakcji.

Relief został wkomponowany w ścianę oraz znajdujące się na niej skrzydło drzwiowe, tworząc tym samym jedyną w swoim rodzaju, przestrzenną teksturę, charakteryzującą się zestawieniem kontrastujących; w swojej formie, jak i odbiorze, materiałów wykończeniowych – matowej szarości stanowiącej bazę dla reliefu oraz lakierowanego drewna będącego określeniem charakterystycznych obiektów na mapie.

Możliwość dowolnego utworzenia spersonalizowanych, przestrzennych tekstur miast lub charakterystycznych elementów otoczenia konkretnego obiektu, a następnie wprowadzenie ich w formie reliefu na skrzydłach drzwiowych znacząco zwiększy atrakcyjność obiektu, ale również pozwoli na pełną integrację i ujednolicenie każdego elementu wystroju wnętrza.”

Zobacz najlepsze prace


Wszystkie prace zostaną opublikowane na funpagu ChowajDrzwiKtoMoże. Śledź nasz funpage w celu czerpania inspiracji dla swojego wnętrza. Celem konkursu było propagowanie pomysłowych i inteligentnych pomysłów dla wnętrze. Cel został osiągnięty a efekty prac oddajemy w wasze ręce.

Najlepsze prace zostaną wydane w formie wystawy, która objedzie całą Polskę. Prace będą prezentowane w salonach partnerów handlowych firmy Entra.