Szybki kontakt: +48 58 692 04 57 sprzedaz@entra.pl

Wykańczając remontowane lub nowo wybudowane wnętrza prędzej czy później staniemy przed wyborem odpowiednich drzwi. Dobrze wykonane posłużą nam wiele lat i będą zachwycać nieprzeciętnym wyglądem oraz elegancją. Oferta producentów jest jednak na tyle szeroka, że trudno dokonać jednej decyzji. Jak wybrać drzwi wytrzymałe, które jednocześnie nie zrujnują naszych finansów? Naszą propozycją są drzwi fornirowane.

To ciekawa alternatywa dla osób, które cenią sobie elegancki wygląd, wytrzymałość oraz nie chcą wydawać majątku. Jak wiadomo, remont czy budowa pochłania wielkie koszty, dlatego podczas wykańczania szukamy optymalnych cenowo rozwiązań, aby zaoszczędzić. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem są wspomniane drzwi fornirowane. To dobry kompromis między funkcjonalnością, stylem oraz wartością.

Do złudzenia przypominają tradycyjne drzwi drewniane, które zazwyczaj osiągają wysoki pułap cenowy, ze względu na zastosowane materiały przy ich budowie. Fornir jest rodzajem okleiny naturalnej, który w porównaniu z właściwymi drzwiami okleinowymi odznacza się większą wytrzymałością i odpornością na różne czynniki. Zazwyczaj stosuje się go we wnętrzach pomieszczeń. Z czego składają się takie drzwi? Forniry to cienkie płaty drewna, które uzyskujemy poprzez skrawanie materiału drewnianego o dużych średnicach. Wszystkie otrzymane w ten sposób fragmenty łączy się ze sobą w odpowiedni sposób, stosując specjalne kleje i zachowując właściwą kolejność. Każdy płat zestawia się z kolejnymi w takim samym porządku jak podczas ściągania ich z drzewa. W ten sposób uzyskujemy zgodność słoi czy poszczególnych fragmentów, przez co trudno rozpoznać, że przedmiot wykonany został z arkuszy drewna. Wszystkie elementy prasuje się oraz formuje odpowiedni wzór, jakim mają być ozdobione drzwi. Zazwyczaj odpowiada on naturalnemu kształtowi drewna. W czasie tego procesu usuwane są wszelkie niedoskonałości oraz wykonywane jest barwienie powierzchni.

14 (2)

Drzwi fornirowane produkowane są z drzew rosnących na specjalnych plantacjach. W ten sposób możemy mieć pewność, że otrzymujemy wyrób wykonany ze specjalistycznego drewna, co dodatkowo podnosi jego jakość. Złożone są tylko z naturalnych składników, co stawia jest wyżej, w porównaniu z drzwiami okleinowymi. Te z kolei składają się z materiałów sztucznych i nie są tak odporne, jak fornirowane.

Pozdrawiamy, Asilo.pl